Toode või teenus on täpselt nii hea, kui hea on kliendisuhe [vaata videot]
Parim viis kliendile „naha alla“ jõudmiseks, on müüa talle mitte toodet või teenust, vaid lubadust, mida su toode/teenus talle teeb. Lubaduse müümine on sisuliselt suhteloomisprotsess. Kui suunad oma turunduspingutused kliendisuhete arendamisele, siis toote/teenuse müügiprobleem laheneb iseenesest.Kas sa meeldid talle?

Mida tähendab meeldimine tööalases kontekstis? Maailmavaadete kattumine, ärifilosoofia kattumine, isiklik sümpaatia, eksperdikuvand, usalduse tekkimine. Kui sa meeldid kliendile, siis detailid ei oma tähtsust. Kui klient sind ei usalda või sa talle ei meeldi, siis detailid jäävad alati müüki takistama. Kliendipoolne soosing ja sümpaatia on müümisel üliolulised – Sinu toode/teenus on siis tema silmis palju väärtuslikum. Ka rahaliselt. Kui klient sinu vastu sümpaatiat ei tunne, siis sinu hind on tema jaoks alati liiga kallis.


Kuidas talle meeldida?

Nüüd küsimus on selles, kuidas tekitada oma potentsiaalsetes klientides enda vastu sümpaatiat? Pablo Picasso on öelnud sellise lause: „Halb kunstnik kopeerib, hea kunstnik varastab.“  Kopeering on justkui midagi sellist, mis tuleb välja ja millest saadakse teada ning varastamine on midagi sellist, mis toimub salaja, mida ei saada teada, vähemalt esialgu. Reklaamiäris kasutatakse igasuguseid võtteid. Ühe tuntud Eesti reklaamiagentuuri tegevjuht ütles kunagi mulle kui projektijuhile sellise lause: “Valeta, aga ära jää vahele!” Õnneks ma tema nõuannet kuulda ei võtnud :), sest pikaajalistes kliendisuhetes see kahjuks ei tööta. Olukorras, kus inimene peab tulemuste saamiseks pidevalt pingutama, ei suuda ta oma tegelikku olemust varjata väga kaua – tegelik pale avaldub kiiresti. Seega, parim mida kliendisuhete arendamisel jälgida tuleks – on endaks jäämine. Reklaami ennast sellisena nagu sa oled ja sa hakkad rohkematele inimestele meeldima.


Mida rohkematele inimestele sa korda lähed, seda rohkem on sul ka kliente. Kuidas minna paljudele korda?

Läbi sotsiaalmeedia teavitustöö:

  1. tutvusta oma maailmavaateid
  2. tutvusta oma ärifilosoofiat
  3. Võta mask maha ja too välja oma isik
  4. Loo eksperdikuvand
  5. Räägi toote/teenuse kasudest
  6. Müü lubadusi

Klient läheb ära, kui sa teda ei hoia

Nii nagu pärisabielus, nii ka tööalases abielus – mitte miski ei ole iseenesest mõistetav.
Ennast tuleb mõistetavaks teha. Kliendid lahkuvad meie juurest siis, kui me neile tähelepanu ei pööra. Kui sa jääd mugavaks, oled kliendist ilma varem või hiljem, sest keegi teine on näljasem. Sa ise võid küll arvata, et sa tegutsed oma kliendi parimates huvides, aga kui sa talle seda ei ütle, pidevalt ei näita, siis ta vahetab su välja. Sotsiaalmeedia abil saad olla oma klientidega igapäevases kontaktis.

Mitte kunagi varem ei ole olnud võimalik luua nii lojaalset kliendisuhet, kui praegu tänu sotsiaalmeediale. Ennustan, et paari loetud aasta pärast on sotsiaalmeedia äristandard.


Telli endale teavitus uuest blogipostitusest e-maili peale või liitu meie rss feediga

Lisa oma arvamus:
Teenuste täpsem tutvustus lisandub lähipäevil.