12 värvikombinatsiooni, mis muudavad inimese seisundit.

turundus-ja-värvipsühholoogia

On kindel ja tõestatud fakt, et kõige tugevam emotsiooni loomise vahend turunduses on visuaalne kommunikatsioon ning värv omab selles väga olulist rolli. Värvi abil on võimalik stimuleerida sõnumit, muuta see positiivseks, negatiivseks, agressiivseks, pehmeks – värvi abil saab muuta iga inimese seisundit.

Kui rääkida konkreetsetest värvitoonidest, siis on lihtne: oranž ärritab maitsemeeli, punane stimuleerib, sinine loob usaldust ja kindlustunnet, roheline sümboliseerib värskust jne.

Enamjaolt on aga toodete ja teenuste taga peidus rohkem kui üks omadus või ambitsioon. Peaaegu alati on oma pooltosinat märksõna, mida soovitakse sihtgrupile edastada. Reegel on selline, et mida ühesem ja selgem sõnum, seda parem on tulemus, kuid värvipsühholoogias see reegel ei kehti.

Värvide abil on võimalik edasi anda põhjalikku emotsioonide kogumit silmapilkselt. Mõned näited:


 

Ahhetama-panevalt luksuslik, kuid mitte ülekeev, vaid kindel, ning stabiilne

Kuldne värv lisab emotsionaalsele ja energilisele punasele juurde luksulikkust. Musta kontrast mõjub stabiliseeriva, tõsise ning asjalikuna.

1

 

Ahhetama-panevalt hi-tech, kindel ning stabiilne

Hõbedane gradient lisab emotsionaalsele ja energilisele punasele juurde kõrgtehnoloogilist hõngu. Musta kontrast mõjub stabiliseeriva, tõsise ning asjalikuna.

2

 

Külluslikult isuäratav ja nauditav

Tumepunase ja beeži kombo omab tugevat seost toiduainetega, kuna mõlemad on isuäratavad värvid. Kuldne värv lisab juurde luksuslikkust.

3

 

Pidulikult maitsekas ja elegantne, aga ka tugev

Maitsekas, mahlane ja magus lilla tasakaalus tugeva ning jaheda sinisega loob piduliku meeleolu.

4

 

 

Vibreeriv ja mahlane, aga ka puhas ning steriilne

Mahlakat lillat toetav sinakas-roheline sümboliseerib puhtust. Sellisel värvikombinatsioonil on vibreeriv effekt. Meditsiinivaldkond ja ravimitooted. Samuti hügieenitooted naistele (Tampax, Kotex)

5

 

 

Pidulik eksootika

Uhke lilla ja rõõmus kollane, mida tasakaalustab tume purpur. Selline värvikombinatsioon omab eksootilist ja pidulikku mõju.

6

 

 

Õnnelik naiselik armastus

Lilla= energia, positiivne ärevus, õnn, rõõm. Roosa=armastus, noorus, õrnus, naiselikkus, soojus. Lilla ja roosa kombo sümboliseerib õnnelikkust ja naiselikkust.

7

Silmipimestavalt dünaamiline

Helendav soe kollane toon kombineerituna stabiilse ja jõulise mustaga. Tulemuseks on kõige tähelepanuhaaravam värvikombinatsioon üldse, mis kannab endas tugevat dünaamilist effekti. Peamisteks märksõnadeks on tähelepanuväärne ja jõuline liikumine, tugev dünaamika.

8
Tõeliselt sõbralik amps

Helendav soe kollane toon kombineerituna usaldusväärse ning maitseka pruuniga. Mõlemad toonid on soojad ja pehmed ning sümboliseerivad sõbralikkust. Kuna neid toone seostatakse toiduainetega, siis sümboliseerib selline kombinatsioon tõelist maitseelamust.

9Rahulikult vedel

Lihtne värviharmoonia põhineb valgel, mis on akromaatiline ning heledal rohekas-sinisel, mis sümboliseerib naturaalsust, rahu ja vedelat olekut.

10

Üks maagiline asjandus

Stimuleeriv ja soe oranž kombineerituna tõsise mustaga mõjub maagiliselt (Halloweeni värvid).

11

 


Kestvalt usaldusväärne

Tumepruun, mis sümboliseerib usaldusväärsust ning kestvust ja pehme helebeež. UPS vana logo kandis endas täpselt neid väärtusi – usaldusväärsus ja konservatiivsus. Samas ei ole selline pruun väga kaasaegne toon ning umbes 10 aastat tagasi otsustatigi UPS identiteedile omane pruun läbi turnduskampaaniate ja uuendatud firmastiili coolimaks muuta.

12


Telli endale teavitus uuest blogipostitusest e-maili peale või liitu meie rss feediga

Lisa oma arvamus:
Teenuste täpsem tutvustus lisandub lähipäevil.